Na naši spletni strani uporabljamo piškotke, s katerimi izboljšujemo vašo uporabniško izkušnjo in vam zagotavljamo ustrezne vsebine in oglaševanje. Z nadaljno uporabo naše spletne strani se s tem strinjate.

Razumem...
Avtomanija na zaključku Ferrarijeve sezone v Imoli
Finali Mondiali 2022
02.11.2022 12:30

Pretekli teden od torka pa do nedelje se je v Imoli odvijal tradicionalni ferrarijev zaključek sezone Finali Mondiali.

Marko MM Andrej Vrh

Ferrari Mondiali 2022 so zasijali v polnem sijaju. V sončni in vroči Imoli smo na progi videli 20 starih F1 formul, še drugih 20 jih je bilo razstavljenih v razstavnem šotoru. Svoje mišice je razkazovalo več kot 40 dirkalnikov z oznako XX vseh generacij, razred GT je predstavljalo še dodatnih 20 dirkalnih avtomobilov.

V šotoru je bilo razstavljene tudi nekaj Ferrarijeve zgodovine. Glavna zvezda pa je bil seveda novi 499P, prototip, s katerim se Ferrari po 50 letih vrača na 24ur Le Mansa in serijo WEC. Kasneje sta skupaj tudi z novim manjšim bratom 296 GT3 odpeljala nekaj demonstracijskih krogov. 296 GT3 stopa prihodnjo sezono v velike čevlje svojega predhodnika 488 GT3, ki je v letih od 2016 do 2022 dosegel več kot 500 dirkaških zmag. Jubilejno 30. sezono so odpeljali v pokalu Challenge.

Po dirkališču se je te dni podilo tudi približno 100 dirkalnikov 488 Challenge Evo, v rastavnem salonu pa so bili postavljeni na ogled tudi vsi aktualni cestni avtomobili, vključno z 296 GTS in novim SUV (ki to ni), Purosanque. Finali Mondiali se drugi leto spet vračajo zadnji teden oktobra v domači Mugello.